Dystrybucja żywności dla biednych.

Szerzyć miłość

Jednym z żywotnych aspektów każdego kościoła jest rozdawanie jałmużny ubogim. (Nie chodzi tu o pieniądze, ale o dziesięcinę w postaci żywności lub innych dóbr dla biednych lub potrzebujących). Niektórzy mogą mieć trochę pieniędzy, ale pójdą bez pewnych potrzeb. Kościół nie powinien na to pozwolić.

W większości naszych kościołów mamy banki żywności dla ubogich. To gwarantuje, że nasze dziesięciny i ofiary rzeczywiście trafiają do JAHWEH. To prawdziwa ortodoksyjna praktyka liturgiczna. Modlimy się za tych, którzy potrzebują pożywienia i dajemy tyle, ile możemy na ich potrzeby. Otwiera to również możliwości wymiany wolontariatu w kościele. Daje także ubogim możliwość awansu społecznego i uczestniczenia w naszych świętach i innych zgromadzeniach.

Możliwość dawania ubogim jest krytyczną częścią naszej wiary. To jest sposób, w jaki dajemy dziesięcinę i ofiarowujemy JAHWEH. To tutaj Bóg błogosławi nas nagrodami za wierne posłuszeństwo. Możesz dołączyć do naszego kościoła i pomagać w zbieraniu żywności dla ubogich. Mamy kilka punktów sprzedaży, które zapewniają dostarczanie żywności biednym i potrzebującym.

W naszym kościele odbywa się to na skalę, która nie wiąże się z żadnymi kosztami dla usługujących, ale pasuje do ich stylu życia. Odkryliśmy, że tak wiele organizacji charytatywnych zatrzyma 90% z darowizn na wypłatę pensji ludzi, a nie na przekazywanie ich biednym. Kilka z nich ma setki pracowników i biur, za które trzeba zapłacić. Wiele organizacji charytatywnych nie jest religijnych, a nawet antyreligijnych, więc nigdy nie wiemy, dokąd idą pieniądze. Po odłączeniu się od kościoła wielu wierzy, że przestaje to być duchową praktyką składania naszej ofiary Bogu.

Malachiasza 3:10 „Przynieście wszystkie dziesięciny do spichlerza, aby było mięso w moim domu, i doświadczcie mnie teraz niniejszym, mówi PAN (WIEKUISTY) Zastępów, jeśli nie otworzę wam okien nieba i wylejcie wam błogosławieństwo, że nie będzie dość miejsca, aby je przyjąć ”.

Uczestnictwo w zbiórkach kościelnych banków żywności przyniesie ci wiele błogosławieństw i ochrony na nadchodzące czasy.